Paleta do nauki kolorów

Paleta do nauki kolorów

Paleta do nauki kolorów a więc "chodź pomaluj mój świat..."

Kochani poniżej przedstawiam Wam paletę do nauki kolorów, która jest świetnym narzędziem edukacyjnym dla każdego dziecka, rozpoczynającego przygodę z kolorami.

Od 18 m-ca życia dziecko zaczyna stopniowo coraz bardziej interesować się tematem barw, a zbliżając się do drugiego roku życia najczęściej zaczyna je rozpoznawać. Z początku są to podstawowe kolory np.: czerwony, niebieski, żółty, zielony. W późniejszym czasie przyjdzie kolej na odróżnianie odcieni typu różowy. O ile dwuletnie dziecko może poradzić sobie z rozpoznawaniem kolorów, to świadome ich nazywanie przypada najczęściej na 3r.ż.

Poziom trudności: bardzo łatwe

Czas: 4-5 h

Dla kogo: 20 m-cy +

Czego uczy: kolorów, koordynacja wzrokowo-ruchowa, motoryka mała

Materiały:

- filc techniczny ecru 4mm (600g/m2, sztywny) wymiar 26cm x 21cm (Tukan-aukcja),

- filc szary 1mm: 26cm x 21cm (ANTYKWARIATeduPL),

- filc 1mm w 9 kolorach: 10cm x 4,5cm (ANTYKWARIATeduPL),

- igła,

- nitka (ANTYKWARIATeduPL),

-rzep (obie strony), (2cm x 2cm- 9sztuk) (Tukan-aukcja),

- pędzel (SHAN).

Wykonanie:

1.Z filcu technicznego ecru oraz filcu szarego wycinamy kształt widoczny na zdj o wymiarach 26cm x 21cm ( tak naprawdę wystarczy zaokrąglić rogi).

Paleta do nauki kolorów

2. Następnie do szarego filcu przyszywamy rzep stroną pętelki (strona misiowa) ściegiem sznureczkowym w miejscach, gdzie na naszej palecie znajdą się kolory.

3. Po środku między kolorami przyszywamy 2 prostokąty (jeden w górnej, drugi w dolnej części palety) o wymiarach 4cm x 1,5cm. Jest to miejsce na pędzel.

Umieszczenie pędzla na palecie

4. Następnie z filcu kolorowego wycinamy po 2 kółeczka z każdego koloru o średnicy 4cm. Do jednego koloru przyszywamy rzep stroną haczyka (ostra strona rzepu) ściegiem sznureczkowym, potem zszywamy 2 kółeczka razem ściegiem przed igłą.

Kolory

5. Gdy już mamy przygotowane kolory, przyczepiamy je do palety, aby wiedzieć w którym miejscu przyszyć prostokąty w tym samym kolorze (1,5cm x 1cm), które będą narzucać dziecku miejsce, gdzie który kolor ma się znajdować.

6. Na samym końcu przyszywamy szary filc do filcu technicznego ecru (po to by usztywnić paletę).

2 thoughts on “Paleta do nauki kolorów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *