Jak zastąpić brakujące materiały?

Jak zrobić grzechotkę

Jak zrobić grzechotkę?

Moi drodzy, piszę post uzupełniający, ponieważ otrzymałam kilka pytań o praktyczne szczegóły dotyczące gąsienicy.

Jeżeli myślisz sobie zrobiłabym gąsienice ale… nie mam cyrkla…  nie mam też grzechotki… ani wypełniacza do zabawek… w końcu zamykasz stronę ze świadomością, że to przecież nie o to chodzi, że Ci się nie chce, tylko nie masz materiałów. To ja Ci powiem, że jesteś w błędzie. Zaraz Ci pokażę jak w prosty sposób można pewne rzeczy zastąpić oraz jak zrobić grzechotkę w 5 min 😉

Jak zrobić grzechotkę opis krok po kroku:

Poziom trudności: bardzo łatwe

Czas: 5 min

Materiały:

-2 plastikowe nakrętki,

-taśma klejąca,

-groch, pieprz lub ziele angielskie.

Wykonanie grzechotki:

1.Wsyp groch do jednej nakrętki, a następnie złącz je ze sobą.

2. Sklej je cienką taśmą klejącą. Rób to tak aby taśma przechodziła w każdym kierunku.

3. Umieść grzechotkę w zabawce.

Kolejne rzeczy wstrzymujące Twoją pracę:

1.Cyrkiel – nie musisz go mieć. Możesz wykorzystać słoik, pokrywkę, kubek, puszkę lub inny okrągły przedmiot, który będzie spełniał Twoje wymagania. Możesz też wejść na youtube i wpisać w wyszukiwarkę jak narysować koło bez cyrkla. Przedstawione są 3 sposoby jak to zrobić.

2. Drugą rzeczą jest rozmiar tego koła. Masz tylko słoik o średnicy (d=2 x r) np. 7cm, a wiec teoretycznie nie pasuje… nic podobnego! Zmień rozmiar gąsienicy. Wykorzystaj do tego wzór na obwód koła, aby wyliczyć jakiej długości paski są Ci potrzebne:

O = 2 · π · r

o- obwód

π = 3,14

r- promień

3. Wypełniacz do zabawek można zastąpić watą. Lub zmniejszyć nieco gąsienice, aby moduł był wielkości grzechotki – nie będzie trzeba nic do środka dokładać. W tym wypadku do zrobienia gąsienicy użyłabym miękkiego filcu 2 mm.

4. Jeżeli masz tylko filc 1mm lub tylko 1,5mm to oczywiście możesz wszystko zrobić z jednej grubości, bez obaw, że coś nie wyjdzie. U mnie one się różnią właśnie dlatego, że akurat taki filc miałam na stanie, a nie dlatego, że jest to konieczne.

5. A co jeśli nie mam filcu? Oczywiście możesz uszyć gąsienice z materiału. Czy będzie to trudniejsze? Nie wiem, bo nie próbowałam.  Jeśli Ty się pokusisz o taką próbę, to pochwal się koniecznie w komentarzach swoim dziełem 🙂

Gąsienicę edukacyjną, która zapoczątkowała ten wpis znajdziesz tutaj 🙂

gąsienica edukacyjna

1 thought on “Jak zastąpić brakujące materiały?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *