“Bardzo głodna gąsienica”

Bardzo głodna gąsienica

Eric Carle „Bardzo głodna gąsienica”

"Bardzo głodna gąsienica" Erica Carla to bardzo fajne uzupełnienie tematu nauki liczenia, w który niedługo będziemy się bardziej zagłębiać. Aby wprowadzić dziecko w świat cyfr powstanie kilka różnorodnych pomocy edukacyjnych, aby ułatwić naszym pociechom przyswojenie tej trudnej wiedzy. O gąsienicy wspomniałam już pisząc post na temat gąsienicy edukacyjnejponieważ to ona była inspiracją do stworzenia tej zabawki.

"Bardzo głodna gąsienica"- za co ją kochamy?

Książka nie jest szczególnie treściwa, ale zawiera jedną ważną, wyróżniającą cechę. A mianowicie chodzi o dziurki, po których dziecko przejeżdża paluszkiem i liczy razem z nami. Dzięki temu "jeden" nie jest już tylko pojęciem abstrakcyjnym, które nie wiadomo do czego się odnosi, ale liczbą adekwatną do ilości otworów odpowiadającym takiej samej ilości owoców, które gąsienica pożera w poszczególne dni tygodnia. Dziecko nie lubi być biernym słuchaczem, więc gdy jest zaangażowane w proces czytania, chętniej sięga po książki.

 

Dla kogo jest przeznaczona?

U nas ta książeczka była od samego początku. Dzięki grubym kartkom nadaję się dla dzieci poniżej 1 r.ż., które chętnie po nią sięgają z powodu kolorowych ilustracji oraz nietypowej budowy. Największym jednak zainteresowaniem zaczęła się cieszyć, gdy mojego syna bardziej zaciekawiła się nauka liczenia. Tak więc w mojej ocenie jest ona w 100% godna polecenia. Jeżeli Twoje dziecko nie umie jeszcze liczyć do 5 to zachęcam do zapoznania się z tą pozycją.

bardzo głodna gąsienica

A Wy posiłkowaliście się jakimiś książkami? Piszcie w komentarzach, które u Was się sprawdziły?

2 thoughts on ““Bardzo głodna gąsienica”

  1. Mój synek kochał tą książkę do tego stopnia… Że zaczął ją dzielić na części! 😀 Świetna też jest wersja tej książeczki po angielsku dostępna na youtubie. Miło się słucha i szybko wpada do ucha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *