Łączenie kropek czy labirynt ?

łączenie kropek

Łączenie kropek, karty Wielkanocne dla przedszkolaków

Moi drodzy dzisiejszy wpis jest inny niż wszystkie. Dlaczego? Dlatego, że jest pisany przez DWIE blogerki. Oficjalnie oznajmiamy Wam, że od dzisiaj blog KINDER ŚWIAT współpracuje z blogiem PLAKATÓWKA, jak wiadomo co dwie głowy to nie jedna 😉 Oznacza to dla Was tylko jedno: będziecie mieć do dyspozycji profesjonalnie wykonane szablony i projekty do wydruku. A więc nie będziecie już dłużej skazani na moją amatorszczyznę, a przy okazji ja mam mniej pracy 🙂 To tyle z rzeczy technicznych.

Na dzisiaj przygotowałyśmy dla Was pierwszy wspólny post, o jakiej tematyce...? Oczywiście Wielkanocnej! Żadne zaskoczenie, prawda?! Poniżej przedstawiamy Wam labirynty przygotowane z myślą o przedszkolakach. Mają one różne poziomy trudności, więc spokojnie znajdzie tutaj coś dla siebie zarówno trzylatek, jak i sześciolatek. Do tego załączamy 3 wielkanocne motywy do łączenia kropek.

 

 

Poziom trudności: bardzo łatwe

Czas: 5min

Dla kogo: Dla przedszkolaków: 3-6 lat

Czego uczy: koordynacja wzrokowo ruchowa, rozwija myślenie logiczne, wyobraźnię, percepcję wzrokową, czyli m.in skupianie wzroku, co ma ogromne znaczenie w nauce czytania. Dziecko ćwiczy chwyt szczypcowy, wzmacnia rączkę oraz usprawniania się pod względem grafomotorycznym, co ułatwia mu późniejszą naukę pisania.

Materiały:

-drukarka,

-laminarka,

-mazaki suchościeralne,

-gąbka.

Wykonanie suchościeralnych kart do łączenia kropek:

1.Pobierz szablony.

2. Wydrukuj je.

3. Zalaminuj (wykorzystaj folie do laminowania 100 lub 125 mikronów).

4. Daj dziecku mazak suchościeralny i pozwól mu wykonać ćwiczenie.

5. Aby wyczyścić kartę wystarczy zwilżyć wodą zwykłą gąbkę do naczyń, umyć kartę i wysuszyć.

6. Można ponownie korzystać.

Jak tylko dziecko nauczy się trzymać ołówek/ kredkę w rączce można mu dać do wypróbowania to ćwiczenie. Natomiast  kiedy mu się uda je opanować zależy bardziej od dziecka niż od jego wieku. Są dzieciaki, które potrafią się skupić na skrupulatnym wykonaniu polecenia i bardzo dokładnie pomalować obiekt tak, aby nie najechać na linię. Takie dzieci poradzą sobie z tym ćwiczeniem nawet w wieku 3lat. Z kolei mój syn nie należy do tej grupy, czyli w ogóle nie ma smykałki do takich rzeczy. Labirynt rozwiązuje w linii prostej i nie uznaje żadnych zasad 🙂 Nie ma cierpliwości, aby próbować precyzyjnie pomalować obrazek, nie wychodząc poza kontur. To, że dziecko nie radzi sobie jeszcze z tym ćwiczeniem, to nie znaczy, że ma go nie rozwiązywać. Wręcz przeciwnie: Trening czyni mistrza! I właśnie z myślą o takich dzieciach zobaczycie poniżej propozycję ćwiczenia zrobioną jako karty suchościeralne, co daje dziecku możliwość wielokrotnego podejmowania prób.

baranek wielkanocny

A tutaj dowód na to jak wygląda łączenie kropek u mojego dziecka. Na początku próbuje wykonać ćwiczenie, jednak po chwili traci cierpliwość i zawsze kończy się to zamalowaniem całości. Króliczek idealnie odzwierciedla fakt, że mój syn kieruje się swoimi zasadami 🙂 Można jednak zauważyć, że nie samo prawidłowe wykonanie ćwiczenia ma znaczenie. Pomimo, że dziecko nie potrafi jeszcze połączyć kropek to jednak ćwiczy chwyt szczypcowy, co w przyszłości zaplusuje przy nauce pisania oraz wyrabia sobie rączkę, aby się szybko nie męczyła. Do tego ćwiczy skupienie i koncentrację.

łączenie kropek

A tak wyglądają labirynty wielkanocne wykonane przez blog PLAKATÓWKA. Aby je pobrać kliknij na zdjęcie poniżej. Aby przejść na blog i zobaczyć więcej propozycji do pobrania kliknij tutaj.

Jak Wam się podobają karty Wielkanocne dla przedszkolaków? Co Wasze dzieci chętniej wykonują: labirynt czy kropki?

24 thoughts on “Łączenie kropek czy labirynt ?

 1. Ale fajny pomysł! Świetnie, że dwa blogi połączyły się – pewnie posty będą jeszcze ciekawsze.
  A co do samych ćwiczeń, wydrukuję je swojemu kuzynowi – niech się chłopak rozwija (ma 4 latka). Fajnie, że jest to tu udostępnione do pobrania!:)

  1. Właśnie taka mamy nadzieję. Człowiek nie jest w stanie znać się na wszystkim, dlatego też lepiej jest skorzystać z pomocy drugiego człowieka niż robić z siebie eksperta od wszystkiego, bo jak wiadomo, jak ktoś jest od wszystkiego to jest do niczego:-)

 2. Bardzo fajny pomysł na połączenie blogów! 🙂 Jestem pewna że wyjdzie z tego coś naprawdę świetnego. Jeżeli chodzi o ćwiczenia przedstawione przez Was, to wydrukuje jest mojemu rodzeństwo, które akurat jest w wieku przedszkolnym. Świetny wpis! Pozdrawiam 🙂

 3. Bardzo, ale to bardzo fajne pomysły. U mnie sprawdzają się kropki oraz labirynt, więc drukuję i daję młodemu :).

 4. Takie szablony są najlepsze🙂można je używać.wielokrotnie i do tego swietnie ćwiczą małą rączkę🙂

 5. Biegne po laminator!
  U nas labirynty kroluja od zawsze. Przerabiam ryze papieru na miesiac drukujac labirynty lub samodzielnie je rysujac. To znaczy moja dzicz przerabia. Takie laminowane karty to super eko pomysl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *