Tappi i przyjaciele

tappi i przyjaciele

Przygody Tappiego

W końcu nadszedł czas, że syn chce słuchać bajki, które mu czytam. Pierwsze 3 lata jak najbardziej był zainteresowany książkami, ale bardziej ich opowiadaniem niż typowym czytaniem. Niedawno dostaliśmy 2 książki przygód wikinga Tappiego, autorstwa Marcina Mortka, wydawnictwa zielona sowa. Cała seria zawiera 8 książek. 

Za co kochamy Tappiego?

  • Za morał. W książce znajduje się 10 opowiadań z przygodami Tappiego i jego przyjaciół. Każda bajka kończy się morałem, który ma nauczyć dziecko m.in.: by umiało przeprosić, gdy wyrządzi komuś krzywdę, by nie oskarżało nikogo pochopnie, by szanowało książki, by nie wyśmiewało się z innych, a także że należy pomagać i że wspólnymi siłami można osiągnąć więcej niż działając samemu. Każda bajka to wspaniała podróż, dzięki której maluch uczy się ważnych wartości, które łatwiej mu zrozumieć i zapamiętać, dzięki książce, po którą chętnie sięga.
  • Za bajkowy świat. Cała akcja toczy się w Szepczącym Lesie, przez który przepływa rzeczka Bulgotka, a niedaleko znajduje się Elfia Wyspa. W tej magicznej krainie każdy z bohaterów znajdzie swoje miejsce, gdzie czuje się wyjątkowy. Ich imiona również są nieprzypadkowe i niebanalne. Poznajemy reniferka Chichotka, wilczka Grzebieluszka, niedźwiedzia Brzuchacza czy bobra Chrobotka, a także wiele innych barwnych postaci.
  • Za ilustracje, które namalowała Marta Kurczewska. Książka jest pięknie ilustrowana, dzięki czemu przyjemniej się czyta, a dziecku łatwiej wyobrazić sobie bohaterów i ich niezwykłe przygody.
  • Za treść. Nie wiem jak Wy ale ja uwielbiam książki i mamy ich dosyć sporo. Jedne kupujemy a inne dostajemy. Niestety nie wszystkie są warte uwagi. Wiele z nich w życiu bym nie kupiła, gdybym miała możliwość zapoznać się z nimi na spokojnie. Tappi należy do tych, które podobają się zarówno dzieciom jak i dorosłym.
Tappi
Tappi i Chichotek
Tappi
tappi

A czy Wy mieliście już przyjemność przeżyć z Tappim jakąś przygodę? Jak tak to która najbardziej przypadła Wam do gustu?

Napiszcie też w komentarzu kiedy Wasze dzieci zaczęły słuchać bajki, które im czytacie 😉

9 thoughts on “Tappi i przyjaciele

  1. Moj osmiolatek kochal ksiazki do czasu pojscia do szkoly. Nudne lektury skutecznie go zniechecaja. Teraz gdy ma mlodszego brata motywuje go by sam czytal. Jesli nie sobie, to namawiam by czytal bratu. Uwielbia serie TereFere (choc malo w niej moralu – za to smiechu kupa) a historie swojego imiennika Filipka Zaskronca z ksiazek M.Strekowskiej-Zareby zna chyba na pamiec (te pomogly nam przygotowac Filipa do szkoly jak i na nadejscie brata, szczegolnie wazne bylo, ze bohater ma tak samo na imie 😂). Czy myslisz, ze zainteresowalby sie rowniez wikingiem Tappim?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *