Eins, zwei, drei…

książeczka sensoryczna do nauki niemieckiego

Książeczka sensoryczna do nauki liczenia

Kochani, dzisiaj przedstawiam Wam pomoc edukacyjną o oryginalnym kształcie. Książeczka sensoryczna do nauki liczenia do 10 w kształcie pięciokąta foremnego wykonana jest w całości z filcu. Przeznaczona jest ona dla dzieci uczących się języka niemieckiego. Od pewnego czasu mogą z niej korzystać uczniowie Pani Magdy z Mag.De-Pol

Książeczka sensoryczna do nauki liczenia

Poziom trudności: średni

Czas: do 5 dni

Dla kogo: dla dzieci uczących się języka niemieckiego,

Czego uczy: nauka liczenia do 10.

Materiały:

-filc 1mm (ANTYKWARIATeduPL),

-filc miękki 1,5mm, kolor zielony na okładkę (ANTYKWARIATeduPL),

-taśma dwustronna, ja używam firmy TESA (docent02),

-igła,

-nitka,

-nożyczki,

-rzep obie strony,

-ołówek i kartka papieru z bloku rysunkowego,

-dostęp do drukarki i laminarki.

Wbrew pozorom wykonanie takiej książeczki sensorycznej nie jest takie trudne. Na początek musicie przygotować sobie szablon pięciokąta, ja korzystałam z tego filmiku. Następnie wycinacie pięciokąty ze sztywnego filcu 1mm, które posłużą nam jako strony książeczki. Jeżeli macie ochotę możecie je dodatkowo usztywnić wkładając kartkę z blogu technicznego pomiędzy 2 filcowe strony (robiłam tak przy książeczkach przeznaczonych dla rocznego dziecka). Jeżeli już macie przygotowane strony wystarczy wybrać motywy, które do nich przyszyjecie. Ja wycinałam je zarówno ze sztywnego filcu 1mm jak i miękkiego filcu 1,5mm (ręka wykonana jest z tego filcu, by palce ładnie się zginały).

książeczka sensoryczna do nauki niemieckiego

Strony są ze sobą zszyte, a okładka wykonana jest w całości z miękkiego filcu aby zakryć te szwy i przyszyta do pierwszej i ostatniej strony. Elementy do zalaminowania w wersji liczbowej wykonane są z papieru kolorowego odpowiadającego kolorom stron, natomiast wersja słowna (do pobrania na końcu wpisu) posiada ramkę w kolorze stron, dzięki temu dziecko intuicyjnie dopasuje słowo do ilości i szybciej opanuje tą wiedzę. 

książeczka sensoryczna do nauki niemieckiego
książeczka sensoryczna
książeczka sensoryczna
książeczka sensoryczna do nauki liczenia
książeczka sensoryczna
zehn

 

 

 

 

To już ostatnia strona książeczki. Co myślicie o takiej nauce języka obcego? Dzieciaki korzystające z takich pomocy edukacyjnych podobno chętniej przychodzą na korepetycje i lepiej się uczą.

W tym miejscu możesz pobrać cyfry słownie po niemiecku.

 

1 thought on “Eins, zwei, drei…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *