Okładka z filcu z motywem motyla

okładka z filcu

Okładka z filcu nie musi być nudna

XXI wiek to wiek komputerów, internetu, tabletów i innych modnych gadżetów. Czy w takim razie ktoś jeszcze korzysta z prehistorycznych sprzętów tj: kartka i długopis...? Pewnie co niektórzy z Was podrapią się po głowie z zatroskaną miną i zapytają "po co?!" Tak, wiem jestem staromodna i chyba nigdy nie zaprzyjaźnię się z technologią na tyle, by wychwalać ją pod niebiosa. Dla mnie te wszystkie "dzisiejsze cuda" są tylko ułatwieniem życia, korzystam tyle ile muszę. Owszem, jestem na tak. Życie stało się wygodniejsze i łatwiejsze, jednak osobiście wciąż mam bzika na punkcie kupowania zeszytów i notowania w sposób tradycyjny 🙂 

Mało tego, taki zeszyt musi wyglądać! Fajna okładka i obowiązkowo ładna kratka 😉 A potem... to już Kuddelmuddel. Mam tendencję do zapisywania wszystkiego w jednym zeszycie, a gdy się skończy biorę po prostu następny. Efekt...?! Aby znaleźć potrzebną informację zapamiętuję okładkę zeszytu i kąt pod którym została zapisana. Tak, wiem brzmi to nieprawdopodobnie, ale nigdy nie umiałam korzystać z uporządkowanych notatek. 

A więc jeśli i Ty doceniasz walory zeszytów, kalendarzy lub książek w formie tradycyjnej a nie e-booków i potrzebujesz na to oryginalnej i wyjątkowej okładki, to dobrze trafiłeś. Zachęcam Cię do wykonania okładki z filcu. 

Moja jest z motywem motyla ale oczywiście możesz wybrać na nią dowolny motyw. To jak... Zaczynamy?!

Poziom trudności: łatwe,

Czas: do 1h,

Dla kogo: wszystkich piszących w zeszytach 😉

Potrzebne materiały:

-czerwony filc 3mm 300g/m2 (sklepkacperek),

- miękki filc na wykonanie motylka 1,5mm,  (ANTYKWARIATeduPL),

-nożyczki,

-nitka,

-marker.

filcowa okładka

Sposób wykonania okładki z filcu:

Wykonanie przedstawionej przeze mnie okładki jest banalnie proste i z pewnością poradzi sobie z nią każdy bez większego problemu. Przygotuj czerwony filc o wymiarach 22cm x 41cm. Z każdej str zagnij kawałek o wymiarach 4,5cm. Zszyj ściegiem dzierganym.

Z miękkiego filcu wytnij motyla lub inny motyw wybrany przez Ciebie i przyszyj go do okładki ściegiem przed igłą. Ja dorysowałam markerem czułka, oko i buzię motylka.

zszywanie okładki
okładka na zeszyt

Tablet czy zeszyt? A jeśli to drugie to jaka okładka? Czy zwracacie uwagę na to jak ona wygląda?

6 thoughts on “Okładka z filcu z motywem motyla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *