Tablice edukacyjne do nauki niemieckiego

tablice edukacyjne do nauki niemieckiego

Aktywna nauka liczb

Łapki do nauki liczenia cieszą się taką popularnością, że zostały wykorzystane kolejny raz. Tym razem powstały tablice edukacyjne do nauki niemieckiego wykonane specjalnie dla MAG.DE-POL, gdzie dzieciaki mogą uczyć się liczb z ich udziałem. Powiem Wam nieskromnie, że młodzi uczniowie są zachwyceni taką formą nauki i o wiele lepiej przyswajają wiedzę, a także chętniej biorą udział w lekcji. W końcu nie od dzisiaj wiadomo, że podczas zabawy nasz mózg się relaksuje i z miłą chęcią pochłania wszystko czym go karmimy 😉

Poziom trudności: średni,

Dla kogo: dzieci 4+ mogą uczyć się liczb i prostych działań do 10; starsze dzieci mają możliwość pracy na liczbach aż do miliona.

Czego uczy: liczb oraz działań matematycznych w języku niemieckim.

Potrzebne materiały:

-2 sztuki czerwonego filcu 3 mm 300g/m2, wielkość A3 (sklepkacperek),

-2 sztuki bawełny na wykonanie tyłu wielkość A3, + kawałek na wykonanie kieszonki na akcesoria,

-dostęp do drukarki i laminatora,

-rzep strona pętelki (misiowa strona rzepu, 9 szt o wymiarach: 2cm x 42cm + 2 kawałki na nasade dłoni),

-rzep strona haczyka (ostra str rzepu, ilość uzależniona jest od ilości laminatów- u mnie 86 sztuk + małe kawałki na palce przy łapkach),

-taśma dwustronna TESA strong,

-ramka A3,

-nożyczki,

-nitka,

Jak wykonać tablice edukacyjne do nauki niemieckiego?

Tak na prawdę o tym jak wykonać tablice edukacyjne pisałam już wcześniej, więc nie będę się powtarzać. Wpis poświęcony łapkom do nauki liczenia na zbiorach zastępczych oraz opis ich wykonania znajdziecie tutaj. Z kolei jeżeli chodzi o sposób wykonania samej tablicy to znajdziecie go tutaj. Z tą różnicą, że tablice prezentowane dzisiaj posiadają kieszonkę z tyłu na akcesoria i sznureczki do zawieszenia tablicy na ścianie.

Jeżeli zaś chodzi o liczby do wydruku a następnie zalaminowania to możecie je pobrać z tego miejsca 😉

liczby niemieckie

tablice edukacyjne do nauki niemieckiego

Dlaczego to działa?

Tablice edukacyjne do nauki niemieckiego spełniają swoją funkcję przede wszystkim dlatego że:

  • Jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych szkolnych lekcji. W szkołach nie ma ani czasu ani możliwości na przeprowadzenie indywidualnych lekcji z każdym uczniem.  Korepetycje jednak lub nauka czy też powtórka z rodzicem jak najbardziej to umożliwiają. Tutaj świetnie sprawdzają się różnego rodzaju ciekawe gadżety edukacyjne
  • Uczeń bierze przez cały czas aktywny udział w lekcji. Wykorzystuje pamięć kinestetyczną, tzw pamięć ręki, poprzez dopasowywanie odpowiednich elementów. Może również wykonywać działania na zbiorach zastępczych wykorzystując łapki, liczby słowne i liczby cyfrowe. Oprócz tego samodzielne zapisanie tych liczb dodatkowo utrwali efekt osiągnięty dzięki ciekawej lekcji.
  • Cechy charakterystyczne słówek oraz wyjątki zaznaczone są poszczególnymi kolorami, dzięki czemu uczeń od razu zwraca na nie uwagę. Zadaje pytania: "dlaczego tutaj jest taki kolor?", "a co oznacza ten kolor?". Samodzielnie zauważa cechy wspólne: "tutaj są takie same końcówki!". Oprócz tego,dzięki kolorom inticyjnie dopasowuje liczby słowne do liczb cyfrowych, przez co ma poczucie, że jest to bardzo łatwe i chętniej się tego uczy.
  • Angażują obie półkule mózgu do działania. Wykorzystują prawie wszystkie zmysły, ruch, kolory, logiczne myślenie, kreatywność i wyobraźnię. Tablice edukacyjne wzbudzają w uczniu pozytywne emocje, dzięki czemu wyzwalają naturalną potrzebę zaspokojenia ciekawości i zdobywania wiedzy.

liczby niemieckie
tablice edukacyjne do nauki liczenia

A jakie triki Wy stosujecie podczas nauki?

Jakie pomoce edukacyjne sprawdzają się u Was najlepiej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *